wtorek, 28 maja 2019

3,20% na koncie oszczędnościowym w Getin


Jak było do przewidzenia od maja mamy obniżkę oprocentowania w Getin. Już nie 3,40%  tylko 3,20% czyli tyle samo ile oferuje Idea bank, chociaż na szczęście dalej bez limitów kwotowych. Można było to przewidzieć już od tygodnia, gdy o 0,20pp obniżono stawkę na lokacie na nowe środki

Oferta łączy się w dalszym ciągu z drugim kontem ze stawką na 3,50% ale należy pamiętać, że dodatkowe konto można zakładać tylko do końca maja. Bardzo możliwe, że od czerwca i tutaj będziemy mieć zmianę.


Niestety kolejna obniżka w Getin

1. Konto oszczędnościowe - 3,20%
Stali klienci mogą liczyć na 3,20% przez okres 4 miesięcy. Najnowsza XX już edycja potrwa do 16 czerwca 2019.  Problem z tym kontem jest jednak taki, że nie da się go odnawiać automatycznie tak jak w Millennium, gdyż bank uwstecznia dzień badania nowych środków.

Tym razem nowe środki są badane na dzień 14 maja 2019 czyli podobnie jak poprzednio na 6 dni przed startem promocji. Warto na to zwrócić uwagę w kolejnych promocjach, ułatwi to nam bowiem terminowe zerowanie konta dla udziału w promocji.

Ja z reguły czekam jednak do końca promocji i przerzucam wszystkie środki do innego banku. Później czekam na start nowej promocji i wracam do Getin, dzięki czemu na pewno spełniam warunek nowych środków. Do tej pory nie zdarzyło mi się, by bank źle naliczył mi odsetki.
2. Bonus dla aktywnych - 3,50%
Najlepsza stawka na rynku jest oferowana, dla osób, którym będzie się chciało robić tylko jedną banalną rzecz: przelewać sobie 1000 zł na konto osobiste. To co w każdym innym banku jest standardem, tutaj jest nagradzane najwyższą stawką na rynku. 

Problem to żaden, bowiem przelana kasa może być od razu przelana z ror na KO, więc nie tracimy nic na tym przelewie. Jak dla mnie nieco śmieszna jest nazwa promocji, bowiem aktywność to żadna, ale jak dają to się bierze.

Bonus dla aktywnych trwa przez 12 miesięcy i obowiązuje dla kwoty do 10.000 zł. Nadwyżkę nad tę kwotę można oczywiście pakować na drugie konto oszczędnościowe, gdzie stawka jest odrobinę niższa. 

Nie jest to jednak oferta dla każdego - musi to być osoba, która nie miała tutaj konta w terminie 11 maja 2017 do 28 lutego 2019. Jest to więc oferta tylko dla nowych, a tych o dziwo wciąż jest wielu, jak wynika z mojego niedawnego testu.3. 50 zł na start
Konto w Getin to dziś must have dla każdego wisienkowicza. To jedno z najlepszych konto na rynku, gdzie wystarczy tylko jedna płatność kartą na dowolną kwotę, by konto było całkowicie za darmo. 

Nowi jak zwykle mogą liczyć na więcej. 50 zł dostanie ten, kto poza jedną płatnością przeleje sobie 3x 1000 zł na konto w 3 kolejnych miesiącach. Wystarczy założyć konto z polecenia, a jeśli nie masz kodu polecającego możesz śmiało pisać na marszr1@gmail.com

Tutaj zagarniesz 50 zł bonus na start za najlepsze konto na rynku

Powyższa oferta potrwa jeszcze do końca czerwca. Oczywiście po otwarciu konta nic nie stoi na przeszkodzie, by polecać innym to konto i zgarniać jeszcze większe zyski:)

Dla każdego bez wyjątku

4. Lokata mobilna 4%
Jakby tych zalet było mało Getin daje lokatę mobilną ze stawką 4% dla kwoty 20.000 zł. Bez żadnych dodatkowych warunków i dla każdego kto posiada smartfona - a kto go nie ma? Kolejna jazda obowiązkowa dla każdego, kto lubi korzystać z najwyższych stawek na rynku.

Rzadko się zdarza, by jakiś bank był całkowicie bezkonkurencyjny, co prawda od niedawna mamy 4% w Citi i jest to nowy lider, ale tam mamy ograniczenie tylko do 10.000 zł co jest największą wadą, więc Getin dalej pozostaje bezkonkurencyjny. Taka idylla nie będzie trwać wiecznie. Prędzej czy później wrócimy do stawek poniżej 3%, póki jednak są warto z nich skorzystać. 1. Regulamin XX edycji KO w Getin
2. Regulamin IV edycji KO Bonus za aktywność
3. Regulamin IV edycji Polecam Proste Zasady 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz